„Wolves“ nugalėjo panevėžiečius ir tvirtinasi trečioje „Betsafe-LKL“ pozicijoje

2023-04-08

Alytaus „Wolves“ (18-8) komanda vis tvirčiau įsitaiso trečioje turnyro lentelės vietoje Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Kęstučio Kemzūros auklėtiniai namuose 70:65 (22:18, 20:21, 14:14, 14:12) nugalėjo artimiausią konkurentą Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (16-10).

Panevėžiečiai lieka ketvirtoje pozicijoje, arčiausiai jų yra Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (15-10) vyrai. Tuo tarpu nuo antros pozicijos, kurioje – Vilniaus „Rytas“ (20-5) alytiškius skiria dvi pergalės.

Primename, kad pirmąją tarpusavio akistatą „Wolves“ laimėjo 96:92, antrojoje „7bet-Lietkabelis“ revanšavosi 86:80.

0:9 – toks buvo Panevėžio ekipos spurtas rungtynių pradžioje, kai tuo tarpu „Wolves“ taškų negalėjo pelnyti pusę ketvirčio. Ahmadas Caveris pagaliau nutraukė šią blogą atkarpą, būtent jo dėka šeimininkai ėmė naikinti atsilikimą – 9:11. Adas Juškevičius įvedė lygybę baudų metimais ir galiausiai iniciatyvą alytiškiai buvo perėmė – 16:13.

Panevėžio komanda nepaleido varžovų pabėgti pirmyn, kova buvo gana lygi, o prie to prisidėjo Gyorgy Golomaro ir Gabrieliaus Maldūno indėlis – 39:38. Tik Rashardo Kelly metimas paskutinę antro kėlinio sekundę leido „Wolves“ turėti kiek ženklesnę persvarą – 42:39.

Per du kėlinius didžiausią indėlį šeimininkams įmetė du tritaškius smeigęs A.Juškevičius (10 tšk.), panevėžiečiams 11 taškų pelnė G.Golomanas.

Po pertraukos „Wolves“ komanda vėl pabandė atitrūkti (49:43), bet Jordenas Duffy bei Vytenis Lipkevičius šiuos planus sugriovė – 47:49. Vis tik iniciatyvos „7bet-Lietkabelis“ neperėmė ir po trijų ketvirčių neženkliai atsiliko – 53:56.

Nors šeimininkai saugojo persvarą, nerimas „Wolves“ stovykloje kilo po Erico Bucknerio peties traumos. Šis paliko aikštelę, o jo komanda ėmė artėti pergalės link. Pataikė Eigirdas Žukauskas, vėliau – A.Caveris, tad skirtumas tapo apčiuopiamas – 63:55. G.Maldūnas bandė gelbėti „7bet-Lietkabelį“, bet K.Žemaitis turėjo atsaką (65:59), o laikas buvo šeimininkų sąjungininkas.

Tiesa, intriga išliko, kadangi G.Golomanas sumetė baudas, tuo tarpu J.Morrisas pridėjo du taškus – 63:65. Taip likus 42 sek. K.Kemzūra prašė pertraukėlės, po kurios A.Caveris smeigė kone lemtingą tritaškį – 68:63. N.Čanakas kvietė komandą į pasitarimą, po jo J.Duffy buvo tikslus (65:68), tačiau liko tik 11 sek., kurių metu E.Žukauskas tvirtino pergalę savo ekipai – 70:65.

Panevėžio ekipai nepadėjo susižeidęs Gediminas Orelikas ir dėl legionierių limito neregistruotas Stefanas Peno, bet debiutavo Jordenas Duffy. Pastarasis per 15 minučių pelnė 6 taškus, atliko 5 perdavimus, perėmė 3 kamuolius, rinko 12 naudingumo balų.

„Wolves“: Adas Juškevičius 16 (4/8 trit.), Ahmadas Caveris 14, Marcosas Delia 11, Rashardas Kelly 9, Eigirdas Žukauskas 6, Kristupas Žemaitis 5, Jeffery Tayloras 4 (7 atk. kam., 7 rez. perd.)

„7bet-Lietkabelis“: Gyorgy Golomanas 17, Jamelas Morrisas ir Nikola Popovičius – po 10, Gabrielius Maldūnas 7, Jordenas Duffy 6 (5 rez. perd.).