„Rytas“ tik paskutinėmis atakomis išsivežė pergalę iš Klaipėdos

2023-04-10

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) susitiko du skirtingas užduotis sprendžiantys klubai, bet aikštėje virė lygi kova.

Vilniaus „Rytas“ (21-5) 26-ojo turo mače išsivežė pergalę iš Klaipėdos „Neptūno“ (11-15) teritorijos – 90:86 (25:18, 26:29, 19:19, 20:20).

„Rytas“ rungtynes pradėjo sau neįprastu stiliumi ir sunkiai rinko taškus, o „Neptūnas“ daugiausiai Žygimanto Janavičiaus pastangomis palaikė lygų žaidimą – 11:11. Deividas Gailius išprovokavo pražangą mesdamas iš toli, tačiau pataikė tik vieną baudos metimą. Tolimu metimu pasižymėjo Justinas Gorhamas, dvitaškį su pražanga netrukus pridėjo Marcusas Fosteris, Austinas Wiley bėgančius vilniečius pristabdė dėjimu – 18:23. Baudų metimais kėlinį uždarė Gytis Masiulis – 25:18.

Matas Vaitkus prisistatė perimdamas kamuolį ir pelnydamas taškus greitame puolime, o netaiklų jo metimą kitoje atakoje pataisė A. Wiley, tačiau „Neptūną“ skandino problemos gynyboje – 25:32. Evaldas Kairys individualiai laužė Rinaldo Malmanio gynybą, latvis atsilygino tritaškiu ir įmantriu perdavimu greitoje atakoje, pasibaigusioje pražanga prieš Osvaldą Pleikį (33:37). Vėliau „Neptūnas“ keturiais taškais per ataką priartėjo iki minimalaus deficito, tritaškiais apsikeitė G. Masiulis ir M. Vaitkus – 42:43. Tritaškiu prieš ilgąją pertrauką pasižymėjo M.Fosteris – 51:47.

Ilgosios pertraukos metu pagerbtas buvo Martynas Mažeika. Ilgametis „Neptūno“ žaidėjas sudalyvavo ceremonijoje, kurioje jo marškinėliai pakilo į „Švyturio“ arenos palubes, šalia kitų komandos legendų Eurelijaus Žukausko ir Arvydo Macijausko.

Trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ pakilo į savo spurtą ir po penkių minučių jau buvo priekyje – 58:57. Gerą atkarpą pratęsė ir A. Wiley baudų metimai, tačiau čia klaipėdiečiai ir sustojo – „Rytas“ laimėjo atkarpą 9:0, kurią nutraukė tik Margirio Normanto techninė pražanga (61:66). „Ryto“ kapitonas savo nuodėmes išpirko rezultatyviu prasiveržimu. Į lemiamą atkarpą vilniečiai išsinešė tik R. Malmanio tritaškio aptirpdytą persvarą – 70:66.

Trečiąjį kėlinį produktyviai pradėjo M. Vaitkus, likus žaisti tris minutes rezultatas buvo lygus, tačiau šeimininkų naudai jį nusvėrė įsibėgėjęs O. Pleikys – 81:79. Tritaškį netrukus pridėjo Ž. Janavičius, vilniečius kovoje išlaikė J. Gorhamo taškai, rezultatą lygino M. Fosterio dvitaškis su pražanga (84:84). Dvitaškiais apsikeitė M. Fosteris ir Ž. Janavičius, likus žaisti 25 sekundes svečius priekin išvedė M. Normantas. Apsigynus Gytis Radzevičius sumetė baudų metimus, o „Neptūnas“ užpulti jau nesugebėjo.

Vilniečiai atvyko be Martyno Echodo, penkias pražangas greitai surinko E. Kairys, o išaugusį krūvį puikiai atlaikė G. Masiulis – 24 minutės, 19 taškų (3/5 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 8 atkovoti kamuoliai, klaida, 2 pražangos bei 23 naudingumo balai. Aukštaūgis aikštėje paminėjo 25-ąjį gimtadienį.

Tuo tarpu Roką Gustį praradę klaipėdiečiai vertėsi vos aštuonių žaidėjų rotacija, bet komandos rezervas nenuvylė – nuo suolo pakilę O. Pleikys ir M. Vaitkus kartus pelnė net 27 taškus.

Abu ankstesnius šio sezono tarpusavio susitikimus užtikrintai laimėjo vilniečiai – 93:67 namie ir 82:70 išvykoje.

Sostinės ekipa įtvirtino antrąją vietą lygoje ir išliko koviniu atstumu nuo lyderiaujančio Kauno „Žalgirio“ (22-4), o 8–9 vietas besidalinantiems klaipėdiečiams kiekviena pergalė bus svarbi norint vietos atkrintamosiose.

„Neptūnas“: Oskaras Pleikys 17 (5/8 dvitaškių, 8 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 14, Deividas Gailius 12 (2/8 tritaškių), Žygimantas Janavičius 11 (4/4 dvitaškių), Matas Vaitkus 10, Matas Jogėla (6 rez. perd.) ir Austinas Wiley (7 atk. kam.) po 8, Rinaldas Malmanis 6.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 20 (4 rez. perd.), Gytis Masiulis 19 (8 atk. kam.), Justinas Gorhamas 13 (4/4 dvitaškių, 7 atk. kam.), Gytis Radzevičius 12 (9 atk. kam.), Evaldas Kairys ir Margiris Normantas po 9.