M. Varno sugrįžimą „Šiauliai“ pažymėjo dramatiška pergale

2023-04-24

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko intrigos nepagailėjęs antrosios lentelės dalies komandų susidūrimas.

Palangos areną namais vadinantys „Gargždai“ (6-23) 56:60 (15:19, 13:9, 20:17, 8:15) krito prieš „Šiaulius“ (12-17).

Rungtynes šeimininkai pradėjo spurtu 7:0, o priekyje išsilaikė iki pirmojo kėlinio pabaigos. Svečiams iniciatyvą perėmė tritaškį pataikęs Eimantas Stankevičius ir iš viršaus įkrovęs Paulius Danusevičius – 17:12.

Antrasis kėlinys klostėsi itin lėtu žaidimo stiliumi, o į ilgąją pertrauką abi komandos patraukė nerezultatyviomis lygiosiomis – 28:28.

Trečiajame kėlinyje techninę pražangą užsidirbo Joshua Newkirkas, tačiau mačo eigos tai neišbalansavo. Komandos ir toliau žengė koja kojon, o likus žaisti keturias minutes Antino Jacksonas dvitaškiu dar kartą persvėrė rezultatą – 53:52. Prasidedant lemtingai mačo atkarpai pranašumą šiauliečiams suteikė P. Danusevičius – 58:56.

Kyle’as Mangasas tuomet pataikė tik vieną baudos metimą, o Jy’Lanas Washingtonas galėjo tritaškiu išlyginti rezultatą, tačiau šovė pro šalį. Rungtynes uždarė P. Danusevičiaus baudos metimas.

„Šiauliai“ išsikapstė kovą dėl kamuolių pralaimėję 30:39 bei atlikę mažiau rezultatyvių perdavimų (14:19). Abi komandos tritaškius metė vos didesniu nei 20 procentų taiklumu (4/18 ir 6/29), o šeimininkai skendo 26 klaidų liūne.

Ankstesniuose tarpusavio mūšiuose komandos išsidalino po pergalę (šiauliečiai laimėjo 78:76, gargždiškiai – 99:92).

„Gargždai“ pastaruoju metu neišvengia dramatiškų finišų – du pastaruosius mačus baigė bendru trijų taškų skirtumu (77:76 prieš Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ ir 65:67 prieš Jonavos „CBet“). Tuo tarpu šiauliečiai buvo laimėję vos vieną iš devynių pastarųjų susitikimų. Prasta atkarpa prasidėjo po lyderio Martyno Varno traumos, o šiame susitikime gynėjas jau grįžo ant parketo.

M. Varnas per 31 minutę pelnė 7 taškus (3/4 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 1/2 baudų metimų), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną ir prarado 2 kamuolius, kartą prasižengė bei surinko 6 naudingumo balus.

Šiauliečiai šia pergale išsilaikė kovoje dėl vietos atkrintamosiose ir priartėjo prie pirmojo aštuoneto, be susižeidusio Isiah Osborne'o žaidę gargždiškiai išliko vienuoliktoje vietoje.

„Gargždai“: Jy'Lanas Washingtonas 15 (10 atk. kam., 4 klaidos), Joshua Newkirkas 11 (5/5 dvitaškių, 0/5 tritaškių), Giedrius Staniulis (8 atk. kam.) ir Mantas Ruikis po 10.

„Šiauliai“: Paulius Danusevičius 11 (11 atk. kam.), Donatas Sabeckis 10 (2/8 tritaškių, 7 rez. perd., 5 per. kam.), Eimantas Stankevičius, Arminas Urbutis (6 atk. kam.) ir Martynas Varnas (0/4 tritaškių) po 7.