Jonavoje laimėjęs „Rytas“ – per žingsnį nuo „Betsafe-LKL“ finalo

2023-05-23

Vilniaus „Ryto“ komanda žengė antrąjį žingsnį link Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose 82:67 (21:25, 22:16, 18:10, 21:16) palaužė Jonavos „CBet“ ir pusfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja jau 2:0.

Trečiasis ir galimai lemtingas mačas vyks ketvirtadienį sostinėje.

Rungtynės prasidėjo labai lygiai, nors jonaviečiai keliomis geromis atakomis iš eilės sugebėjo išsiveržti į priekį – 12:9. Greitai Elvaras Fridrikssonas grąžino lygybę, o ant parketo po pertraukos pasirodė traumą išsigydęs Benedekas Varadis. Nepaisant to, „CBet“ didino atotrūkį (21:14), o po pirmojo kėlinio pirmavo 25:21.

„Rytas“ geriau pradėjo antrąjį kėlinį ir lygino rezultatą (25:25), bet iniciatyvos neperėmė. Galiausiai Margiris Normantas išvedė į priekį vilniečius, kuomet buvo prabėgusios 7 ketvirčio minutės (37:35), o į ilgąją pertrauką „Rytas“ nešėsi trapų pranašumą – 43:41.

Goranas Huskičius dėjo pastangas, kad „CBet“ liktų kovoje (45:45), dar baudos metimą pridėjo Dovis Bičkauskis, tačiau „Rytas“ po truputį tolo. Marcusas Fosteris rengė gerą atkarpą, po kurios svečiai pirmavo jau 54:46, o Vytauto Šulskio metimas, galėjęs švelninti situaciją, buvo atliktas ne laiku. Kurį laiką „CBet“ pernelyg nepaleido varžovų į priekį (49:55), tačiau po trijų ketvirčių atsiliko jau 51:61.

Atrodė, kad laiko lieka užtektinai, tačiau atsigavimo ženklų jonaviškiai nerodė – 59:72. G.Watsonas pataikė ilgai lauktą „CBet“ tritaškį (62:74), vis tik tai neguodė – „Rytas“ link pergalės nužygiavo lengvai.

„CBet“ komandai labai koją kišo netaiklūs tolimi metimai – tikslą siekė tik 3 iš 28 (11 proc.).

Karjeros rungtynes „Betsafe-LKL“ sužaidė A.Majauskas, kuris per 15 minučių pelnė 15 taškų ir rinko 17 naudingumo balų.

„CBet“: Goranas Huskičius (5 atk. kam.) ir Aurimas Majauskas – po 15, Glynnas Watsonas (1/8 trit.) ir Edvinas Šeškus – po 12, Jeffery Garrettas 8 (11 atk. kam., 7 rez. perd.).

„Rytas“: Elvaras Fridrikssonas 15 (5 rez. perd.), Kendale‘as McCullumas 13, Marcusas Fosteris 12, Gytis Masiulis 9, Gytis Radzevičius 8.