Kaune išgyvenęs „7bet-Lietkabelis“ tęsia kovą dėl vietos finale

2023-05-26

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pusfinalių kovos tęsiasi.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ išsigelbėjo gyvybiškai svarbiame mače, išvykoje 67:66 (21:22, 22:15, 8:20, 16:9) palaužė Kauno „Žalgirį“ ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 1:2.

Finale varžovų jau laukia Vilniaus „Rytas“, bronzinėje poroje – Jonavos „CBet“.

Ketvirta serijos mačas sekmadienį vyks Panevėžyje.

Susitikimo starte solidžiau atrodė šeimininkai, kurie po Lauryno Biručio dvitaškio įgijo 5 taškų pranašumą, o netrukus Rolandas Šmitas persvarą didino dar labiau – 10:4. Tiesa, svečiams pavyko priartėti, o Kristianas Kullamae išvedė „7bet-Lietkabelį“ į priekį – 11:10. Kevariusas Hayesas grąžino pranašumą kauniečiams (12:11), trimis baudų metimais atsakė Mantas Rubštavičius ir po banguoto pirmojo ketvirčio Kauno klubas minimaliai pirmavo – 22:21.

Antrojo kėlinio pradžioje vėl solidesnis buvo „Žalgiris“, kuris po Dovydo Giedraičio tritaškio įgijo 6 taškų persvarą (29:23), bet G.Maldūnas netrukus sumažino svečių deficitą – 25:29. K.Kullamae lygino rezultatą (29:29), tuo tarpu M.Rubštavičius vedė į priekį Panevėžio klubą – 31:29. Komandos apsikeitė spurtais, bet ketvirčio pabaiga palankesnė buvo svečiams – prieš pertrauką „7bet-Lietkabelis“ turėjo 6 taškų persvarą – 43:37.

Edgaras Ulanovas ėmė mažinti „Žalgirio“ atsilikimą (41:43), nors M.Rubštavičius ir Vytenis Lipkevičius vėl leido panevėžiečiams jaustis užtikrinčiau – 47:41. Amerikietiški kalneliai tęsėsi, kadangi po tritaškį smeigė „Žalgirio“ kapitonas bei Tyleris Cavanaugh, taip rezultatas tapo lygus – 47:47. Galiausiai Isaiah Tayloras pirmasis išvedė į priekį savo ekipą, o „Žalgiris“ tęsė gerą atkarpą bei perėmė mačo kontrolę – 57:48. Tik V.Lipkevičius padėjo sušvelninti skirtumą – 51:57.

„Žalgirio“ puolimas stipriai strigo ketvirto kėlinio pirmoje pusėje – per 4 minutes buvo pelnyti vos 2 taškai, tad „7bet-Lietkabelis“ pirmavo 61:59. Željko Šakičius tempė į priekį panevėžiečius, o M.Rubštavičius pelnė taškus su E.Ulanovo pražanga – 66:61. Liko pusantros minutės, T.Dimša lygino rezultatą (66:66), bet baudų mesti stojo Ž.Šakičius, pataikęs vieną – 67:66. R.Šmitas šovė tritaškį pro šalį, o pergalės svečiai nepaleido.

M.Rubštavičius vienintelis Panevėžio ekipoje rinko dviženklį taškų skaičių (14). Jaunuolis kartojo savo efektyvumo rekordą „Betsafe-LKL“ (20).

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh ir Edgaras Ulanovas (6 atk. kam., 5 rez. perd.) – po 12, Isaiah Tayloras 10 (5 rez. perd.), Rolandas Šmitas ir Laurynas Birutis (7 atk. kam.) – po 8.

„7bet-Lietkabelis“: Mantas Rubštavičius 14, Vytenis Lipkevičius ir Gabrielius Maldūnas – po 9, Kristianas Kullamae, Jamelas Morrisas – po 7.