„Rytas“ pasiekė susitarimą su M. Normantu
„Betsafe-LKL“ nuotr.

„Rytas“ pasiekė susitarimą su M. Normantu

Autorius: rytasvilnius.lt
2023-07-28

Vilniaus „Rytui“ pavyko pasiekti vieną pagrindinių vasaros tikslų – komanda pratęsė sutartį su ilgamečiu ekipos nariu ir komandos kapitonu Margiriu Normantu. Su trečią sezoną iš eilės sostinėje žaisiančiu gynėju sutartis sudaryta vienam sezonui su galimybe ją pratęsti dar metams.

„Kai prieš dvejus metus grįžau namo, vyliausi, kad visa organizacija – nuo žaidėjų iki fanų bus kaip vienas kumštis, – sugrįžimą į sostinę 2021-aisiais prisiminė M. Normantas. – Man atrodo, tai pavyko įgyvendinti visai neblogai, tiesa?

Labai smagu, kad susitarėme su „Rytu“ ir toliau eisime vienu keliu. Labai laukiu oficialių rungtynių ir susitikimo arenoje su mūsų nurautais fanais. Tai mano mylimo miesto mylima komanda su kuria eisime iki galo."

Praėjusiame sezone komandos kapitonu tapęs M. Normantas Čempionų lygoje rinko po 8,7 taško, 3,1 atkovoto kamuolio bei 2,1 rezultatyvaus perdavimo. Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) gynėjas buvo rezultatyvesnis ir rinko po 10,7 taško.

Geriausią mačą vilnietis sužaidė kovo 12 d. mače prieš Kauno „Žalgirį“. Tą dieną Kaune įsmeigęs 6 tritaškius iš 6 jis iš viso pelnė 30 taškų, o taip pat pridėjo 4 rezultatyvius perdavimus ir 2 atkovotus kamuolius.

Vilniaus krepšinio piramidėje užaugęs gynėjas į pagrindinę sostinės komandą sugrįžo 2021 m., prieš tai joje su pertraukomis rungtyniavęs 2016-19 m. sezonuose.

Vilniaus klubo direktorius Jaroslav Latušinskij sako, kad šis žingsnis svarbus ne tik klubui ar treneriams, bet ir kiekvienam vilniečiui.

„Kapitono išlaikymas – tai svarbus žingsnis tęstinumo kūrimui, kurį mūsų organizacija akcentuoja jau ne pirmą sezoną, – komentavo J. Latušinskij. – Smagu, kad vilnietis, mūsų krepšinio sistemos auklėtinis, savo ateitį susiejo su sostinės reprezentacine komanda. Tai rodo pavyzdį visam miesto jaunimui.

Tikimės, kad Margo ir toliau tiek kaip žaidėjas, tiek kaip asmenybė tobulės mūsų organizacijoje, o savo sunkiu darbu krepšinio aikštelėje bei už jos ribų, kartu su komandos draugais, atneš daug įsimintinų akimirkų klubo fanams.“

2019 m. Margiris Normantas tapo Karaliaus Mindaugo taurės čempionu, o 2022 m. birželį buvo vienas pagrindinių komandos vedlių iškovojant Lietuvos krepšinio lygos čempionų titulą.

Vasarą Vilniaus „Rytui“ pavyko išlaikyti beveik visą lietuvių branduolį. Kaip ir prabėgusiame sezone, taip ir kitame, komandoje rungtyniaus ne tik Margiris Normantas, bet ir Gytis Radzevičius, Martynas Echodas, Gytis Masiulis ir Lukas Uleckas.

„Įdėjome daug pastangų, kad išlaikytume lietuvišką branduolį ir komandos tęstinumą, – teigiamai besitęsiančius vasaros darbus vertino vyr. treneris Giedrius Žibėnas. – Aišku, sėkmės mums tai toli gražu negarantuoja, bet sezoną pasitinkame su didelėmis ambicijomis.

Būsime jauna, sezono metu augsianti komanda, todėl Margirio, kaip kapitono, figūra rūbinėje bus ypač svarbi. Dar svaresnio indėlio iš kapitono lauksime aikštelėje: pradedant įkvepiančiu pavyzdžiu treniruotėse ir baigiant karštomis emocijomis fanų akivaizdoje per rungtynes, vedant savo gimtojo miesto komandą naujų pergalių link.“

Prie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės FIBA languose ne kartą jau prisijungęs M. Normantas šią vasarą pluša pagrindinės rinktinės stovykloje, kur ruošiamasi rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais Filipinuose vyksiančiam Pasaulio krepšinio čempionatui.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Transliacijų partneris