G. Oreliko karjeros rungtynės nukalė pergalę Aukštaitijos derbyje

2023-09-25

Naujajame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone įvyko pirmasis Aukštaitijos klubų derbis.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (1-1) namais vadinamoje „Kalnapilio“ arenoje 95:92 (24:25, 25:20, 20:19, 26:28) įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (0-2).

Abi komandos startavo rezultatyviai, tačiau taškus rinko skirtingais būdais – baudos aikštelėje žibėjo Gabrielius Maldūnas, o svečiams trimis tritaškiais atsilaikyti padėjo Brandonas Tabbas. Vis dėlto „Pieno žvaigždžių“ rotaciją apribojo vos per dvi minutes tris pražangas susirinkęs Josephas Bakeris.

Iki ilgosios pertraukos žaidimas klostėsi lygiai, o pirmasis ilgesnis spurtas surengtas tik po jos – Pauliaus Valinsko tritaškis atnešė šeimininkams dviženklę persvarą (58:47). Pasvalio klubas vėl atsisakė pasiduoti, o Martynas Arlauskas perėmęs kamuolį pasižymėjo dėjimu greitoje atakoje – 68:72.

Po minutės pertraukėlės panevėžiečiams pavyko susigrąžinti iniciatyvą, G. Maldūnas pasižymėjo galingu dėjimu (76:68). Skirtumas tarp komandų vėl išaugo po Gedimino Oreliko tritaškio ir Deivido Sirvydžio baudų metimų – 81:70. Lemiamam kėliniui įpusėjus baudų metimus realizavo P. Valinskas (86:77), prie svečių komplikacijų prisidėjo ir penktoji lyderio B. Tabbo pražanga.

Vėl charakterį rodę Aurimo Jasilionio auklėtiniai ataką užbaigė trečiuoju M. Arlausko dėjimu (81:86). Likus žaisti pusantros minutės aistras vėsinusį tritaškį pataikė G. Orelikas, dėjimu atsakė Deante Johnsonas. Chaotiškomis paskutinėmis sekundėmis skirtumas dar aptirpo, bet stebuklo pasvaliečiai nesukūrė.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidė G. Orelikas – 29 minutės, 30 taškų (5/7 dvitaškių, 5/8 tritaškių, 5/6 baudų metimų), 6 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, klaida, 3 pražangos bei 35 naudingumo balai.

Panevėžio klubo žaidimui po nesėkmės Klaipėdoje įvairovės pridėjo ir pakoreguota rotacija – tuomet nuo suolo nepakilęs Liutauras Lelevičius šį kartą pasirodė starto penkete. Išvadų ėmėsi ir „Pieno žvaigždės“, išleidusios naujoką Kadeemą Jacką, neregistruotas liko latvis Artis Ate.

„7bet-Lietkabelis“ šeštadienį savo arenoje priims Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (0-2). Tuo tarpu „Pieno žvaigždžių“ jau sekmadienį laukia dar viena itin sudėtinga išvyka – svečiuose teks grumtis su Kauno „Žalgiriu“ (1-0).

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 30 (5/8 tritaškių, 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Paulius Valinskas 21 (3/3 tritaškių, 5 rez. perd.), Nikola Popovičius ir Gabrielius Maldūnas (5 atk. kam., 4 rez. perd., 3 per. kam.) po 12.

„Pieno žvaigždės“: Jordanas Watsonas 21 (1/6 tritaškių, 8 rez. perd.), Martynas Arlauskas (5 atk. kam.) ir Brandonas Tabbas (5/9 tritaškių, 4 rez. perd., 4 klaidos) po 17, Simas Jarumbauskas 12 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 5 klaidos), Deante Johnsonas 11 (5/5 dvitaškių, 7 atk. kam.), Kadeemas Jackas 9 (5 atk. kam.).