„Pieno žvaigždės“ apgynė teritoriją nuo Mažeikių ekipos

2023-11-04

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) retą pergalę įsirašė permainingą kovą išgyvenusios Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (2-6).

Aurimo Jasilionio auklėtiniai namuose 107:88 (23:24, 28:27, 21:17, 35:20) palaužė Mažeikių „M Basket-Delamode“ (2-6) klubą.

Rungtynių pirmoji pusė klostėsi itin lygiai. Tik Chauncey Collinso metimo dėka „M Basket-Delamode“ ekipa po pirmo ketvirčio turėjo minimalią persvarą (24:23), tiesa, tuo pasidžiaugė 4 minutes. Artiso Ate‘o tolimas šūvis grąžino persvarą pasvaliečiams – 34:32. Iki antrojo kėlinio pabaigos ekipos žengė koja kojon, o tai iliustravo ir rezultatas – 41:41.

Martyno Paliukėno ir Martyno Gecevičiaus metimai atrėmė „Pieno žvaigždžių“ bandymus atitrūkti – 61:61. Nors Martynas Arlauskas galingu dėjimu judino publiką, Mažeikių komanda po truputį krovėsi persvarą – 68:63. Tiesa, trečią ketvirtį šeimininkai uždarė atkarpa 9:0 ir taip siekė perimti iniciatyvą – 72:68.

Pora Adomo Sidarevičiaus tritaškių augino pasvaliečių pranašumą iki dviženklio – 80:70. Veterano lyderyste atsakė Artūras Jomantas (76:80), pataikęs tris metimus iš eilės. Savo ekipą traukti į priekį ėmė ir Brandonas Tabbas (85:78), tuo tarpu žaisti liko mažiau nei 6 minutės.

Jas „Pieno žvaigždės“ sužaidė labai užtikrintai (96:82), didino puolimo apsukas ir ramiai nužengė pergalės link.

Pasvalio ekipai vis dar nepadėjo sveikatos problemų turintis Kadeemas Jackas.

„Labai džiaugiuosi, nors su maža rotacija, bet padarėme tai, ką turėjome padaryti. Po pertraukos pakeitėme gynybos sistemą, suaktyvinome tai, gal žaidėjai mane išgirdo. Su didesne energija ir širdimi sustabdėme varžovus“, – sakė Aurimas Jasilionis.

„Nepavyko gynyba. Nesugebėjome sukontroliuoti varžovų agresyvaus, individualaus, laisvo krepšinio. Jie labai dažnai mus baudė ten, apie ką kalbėjome. Rezultatas neatspindi rungtynių. Likus kelioms minutėms nuleidome rankas, pasidavėme“, – apgailestavo Marius Kiltinavičius.

„Pieno žvaigždės“: Brandonas Tabbas ir Josephas Bakeris (5/7 trit.) – po 21, Artisas Ate 18, Martynas Arlauskas 15 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Jordanas Watsonas 10 (6 rez. perd.).

„M Basket-Delamode“: Martynas Paliukėnas 19 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Kay‘us Bruhnke 17, Chaunchey Collinsas 14, Artūras Jomantas 12 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Martynas Gecevičius 11.