Į derbį be papildomos įtampos einantis A. Juškevičius: „Buvo pikta, kai komanda pralaimėjo, o aš nežaidžiau“
„Betsafe-LKL“ nuotr.

Į derbį be papildomos įtampos einantis A. Juškevičius: „Buvo pikta, kai komanda pralaimėjo, o aš nežaidžiau“

Autorius: LKL.lt
2023-11-24

Šeštadienio vakarą Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) aistruoliai išvys vieną laukiamiausių sezono akistatų – sostinės derbį.

Vilniaus „Rytas“ prieš „Wolves“ – emocijomis kunkuliuosianti akistata šeštadienį, 17 valandą, vyks „Avia Solutions Group“ arenoje. Šįkart teoriniu šeimininku čia bus „Rytas“. Rungtynes taip pat stebėti bus galima per BTV ir Go3.

Abiem sostinės ekipoms tai nėra vien principinė kova. Kol kas tiek Vilniaus komandos, tiek Kauno „Žalgiris“ turnyro lentelėje dalijasi 1–3 pozicijas ir yra pasiekusios po 9 pergales per 10 susitikimų. Tad kiekvienas bendros akistatos laimėjimas gali tapti svarbiu galutinėje rikiuotėje.

„Wolves“ veteranas Adas Juškevičius sako suprantantis, kad derbis yra laukiamas, tačiau pats į jį žvelgia kaip į eilinį mačą. „Reikia pasistengti jį laimėti ir žiūrėti toliau“, – sako jis.

Pačiam A.Juškevičiui sezonas klostosi banguotai ir savo stabilaus vaidmens komandoje jis kol kas neranda. 34-erių gynėjas per 14 minučių pelno 5,6 taško, atlieka 2,1 perdavimo ir renka 4,1 naudingumo balo.

„Aš tai priimu kaip savęs augimą, ypač – psichologiškai. Visada lengva išsiųsti visus ir sakyti: aš turiu žaisti. Buvo pikta, kai komanda pralaimėjo, o aš nežaidžiau. Psichologiškai buvo sunku, kai skaudžiai pralaimėjome Europos taurėje, o aš pirmąkart nepakilau nuo suolo. Bet kai komanda siekė pergales, o aš žaidžiau mažiau, negalėjau dėl to pykti“, – LKL.lt pasakojo jis.

LKL.lt svetainėje – pokalbis su A.Juškevičiumi apie banguojantį vaidmenį, „Wolves“ sezono startą ir būsimą Vilniaus derbį.

– Kol kas „Wolves“ ekipai sezonas „Betsafe-LKL“ klostosi sėkmingai – laimėtos 9 rungtynės iš 10, maža to, Europos taurėje taip pat iškovotos 4 pergalės. Kiek pasitikėjimo ir pozityvo komandai davė tokia pradžia?

– Apskritai kalbant apie šį projektą pozityvo pas mane buvo ir yra daug. Tam yra galimybės – galime turėti ir šiemet turime stiprią komandą su daug žaidėjų. Turime 12–14 gero lygio žmonių, vienam iškritus, komanda stipriai nenukenčia. Didelė rotacija, geri žaidėjai, geros sąlygos, profesionalus trenerių štabas mums leidžia tikėtis gerų rezultatų. Nuo pradžių tikėjome ir dabar tikime, kad galime juos pasiekti.

– Rotaciją turite nemažą, tačiau buvo periodas, kai „Wolves“ aplankė traumos, nežaidė tai vienas, tai kitas, kažkas atvyko, o kažkas – išvyko. Stabilumo taip pat dar teko paieškoti.

– Tie dalykai buvo nekontroliuojami mūsų pačių, tad išgyventi dėl to nebuvo verta. Keitimai rotacijoje gal kažkiek išmuša komandą iš vėžių, neprideda ramybės, bet kažkam iškritus sugebame persiorientuoti. Kadangi turime gilią sudėtį, tai nekerta taip stipriai kaip būtų, pavyzdžiui, pernai, kai žaidėjų buvo mažiau.

– 1–3 vietas „Betsafe-LKL“ be jūsų ekipos taip pat užima Vilniaus „Rytas“ ir Kauno „Žalgiris“. Ar toks dabartinis „Wolves“ rezultatas jums – tikėtas?

– Visiškai tikėtas, žiūrint į mūsų sudėtį. Galėjome išvis žengti be pralaimėjimų, vienintelį pralaimėjimą patyrėme Panevėžyje po dviejų pratęsimų. Niekuo nenusileidžiame nė vienai „Betsafe-LKL“ komandai, jei būsime sveiki, viskas bus gerai.

– Kadangi esate „Wolves“ organizacijoje nuo pat jos pradžios, gal galite palyginti, kaip komanda skyrėsi būdama prie Rimo Kurtinaičio vairo ir būdama su Kęstučiu Kemzūra?

– Visų pirma, turime daugiau aukštesnio lygio žaidėjų – tai pagrindinis skirtumas. Taip pat turime naujų žmonių biure, kurie sudėlioja reikalus dar geriau, nei pavykdavo pernai metais. Šios detalės padaro didžiausią skirtumą.

– Jūsų paties vaidmuo sezono metu svyruoja kardinaliai: kai kuriose rungtynėse galite išvis nepakilti nuo suolo, o kai kuriose žaisti po daugiau nei 20 minučių. Kaip jums sekasi prie to priprasti?

– Aš tai priimu kaip savęs augimą, ypač – psichologiškai. Visada lengva išsiųsti visus ir sakyti: aš turiu žaisti. Buvo pikta, kai komanda pralaimėjo, o aš nežaidžiau. Psichologiškai buvo sunku, kai skaudžiai pralaimėjome Europos taurėje, o aš pirmąkart nepakilau nuo suolo. Bet kai komanda siekė pergales, o aš žaidžiau mažiau, negalėjau dėl to pykti. Esu patyręs krepšininkas, suprantu, kad komanda – svarbiausia, jai turi būti gerai. Pasitikėjimo savimi neprarandu ir neprarasiu, nesvarbu, gausiu 2 minutes ar 20.

– Kaip manote, kas lemia tai, kad dažnokai K. Kemzūra jums neberanda didesnės vietos rotacijoje? Ar tai jau amžiaus faktorius?

– Čia yra daug argumentų. Pagrindinis, manau, tas, kad turime didelę rotaciją gynėjų grandyje. Kartais treneriui reikia kitokio braižo ir žaidėjų su kitokiomis savybėmis. Bandau prie to derintis, po truputį man sekasi neblogai.

– Ar esate nustebęs, kiek sirgalių renkasi palaikyti jūsų ekipos namų rungtynėse? Vidurkis „Betsafe-LKL“ siekia 3494 žiūrovus ir nusileidžia tik „Žalgiriui“ (4149).

– Tikrai stebina, žinant, kad komanda gyvuoja tik antrus metus, ir suprantant Vilniaus rinką. Dabar sostinės žmonės turi didesnį pasirinkimą nei kitų miestų gyventojai. Tai reiškia, kad „Wolves“ deda dideles pastangas, dominant žmones, o mes kaip komanda esame įdomūs, visų pirma – pergalėmis, kurių pažiūrėti susirenka sirgaliai. Būtent tai ir leidžia rinkti gana neblogą Vilniui žiūrovų skaičių.

– Šeštadienį laukia pirmasis sostinės derbis. Su kokiomis emocijomis jį pasitinkate?

– Kadangi rungtynės veja rungtynes ir nėra kada dairytis tolyn ar atgal, nėra nei didelio jaudulio, nei laukimo, einu į šį mačą kaip į eilinį, kurį reikia laimėti. Man asmeniškai papildomo spaudimo nėra. Aišku, suprantu, kad tai taps derbiu, reikia pasistengti jį laimėti ir žiūrėti toliau.

– Nėra abejonių, kad principų šioje dvikovoje bus daug. Jei reikėtų palyginti, kur šiuo metu matote karštesnių principų dvikovą: „Žalgiris“ prieš „Rytą“ ar „Wolves“ prieš „Rytą“?

– Manyčiau, kad abi dvikovas galėtume dėti į vieną lentyną. Yra daug momentų, kurie liečia abu šiuos klubus, tad sakyčiau, kad „Betsafe-LKL“ šiuo metu tai vienodo įdomumo rungtynės.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris