J. Watsono metimas atnešė „Pieno žvaigždėms“ dramatišką pergalę Kėdainiuose

2023-11-27

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) uždarytas pirmasis ratas.

Dramatišką pergalę pasiekė Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (4-7), kurios Jordano Watsono metimu 91:90 (21:21, 20:18, 26:19, 17:26, 7:6) po pratęsimo palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (1-10).

Šios ekipos jau dukart sezone kovėsi Citadele KMT turnyre. Ten abukart laimėjo „Nevėžis-Optibet“.

Pirmajame ketvirtyje buvo galima matyti lygių oponentų akistatą (21:21), bet antrojo pradžioje „Pieno žvaigždžių“ legionieriai išvedė į priekį pasvaliečius – 29:21. Skirtumas augo iki dviženklio (32:22), nors Robertas Keliačius, Seanas McNeilas bei Zane‘as Watermanas jį rėžė gerokai – 30:33. Po dviejų kėlinių pasvaliečiai pirmavo 41:39.

Po pertraukos Jordanas Watsonas ir Kadeemas Jackas vėl traukė į priekį savo ekipą, dar du taškus pridėjo Martynas Arlauskas – 48:39. Scenarijus kartojosi ir spurtu atsakė šeimininkai (48:50), tačiau iniciatyvos jie niekaip neperėmė. Prieš lemiamą ketvirtį atrodė, kad pasvaliečiai jausis gana ramiai (67:58), tačiau ramybė greitai blėso. Puikiai ketvirtajame kėlinyje atrodyti ėmusi Kėdainių komanda lygino rezultatą po Z.Watermano metimo – 80:80.

Liko 2 minutės, Simas Jarumbauskas realizavo vieną baudos metimą, o „Nevėžio-Optibet“ naujokas Francis Okoro pelnė labai reikšmingus taškus – 82:81. Ėmė tiksėti paskutinė minutė, K.Jackas provokavo pražangą ir galėjo persverti rezultatą, bet jo nervai neatlaikė. Tiesa, šaltą kraują rodė M.Arlauskas – jis smeigė tritaškį – 84:82.

Dabar jau šeimininkams liko 8 sekundės, jie provokavo K.Jacko pražangą, o savuosius šansus išnaudojo ir rezultatą lygino Courtney Ramey – 84:84. S.Jarumbauskui skirta pražanga puolime, nepataikė ir Seanas McNeilas, tad laukė pratęsimas.

Papildomas laikas išliko pilnas įtampos. Likus minutei po Igno Vaitkaus metimo šeimininkai išsiveržė į priekį (90:88), o K.Jackas realizavo vieną baudos metimą. Liko 2 sek., J.Watsonas savuoju šansu pasinaudojo ir artino prie pergalės „Pieno žvaigždes“ – 91:90. Šeimininkai išsigelbėti nebespėjo.

Pasvalio komandai nepadėjo lyderis Brandonas Tabbas, patyręs kirkšnies traumą.

Kėdainiuose debiutavęs Francis Okoro per 29 minutes pelnė 8 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir rinko 14 naudingumo balų.

„Nevėžis-Optibet“: Ignas Vaitkus (7 atk. kam.) ir Seanas McNeilas (4/11 trit.) – po 18, Courtney Ramey 11, Zane‘as Watermanas 10, Lovre Bašičius 9.

„Pieno žvaigždės“: Jordanas Watsonas 27 (5/9 trit.), Simas Jarumbauskas (9 atk. kam.) ir Kadeemas Jackas (8 atk. kam.) – po 18, Martynas Arlauskas 12.