Permainingoje kovoje – tvirtas mažeikiškių revanšas „Pieno žvaigždėms“

2024-01-15

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) svarbią pergalę iškovojo Mažeikių „M Basket-Delamode“ (7-9) komanda, kuri namuose 100:74 (14:18, 23:20, 34:22, 29:14) po permainingos kovos palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (5-11).

„M Basket-Delamode“ komanda laimėjo trečią mačą iš keturių pastarųjų „Betsafe-LKL“. Mažeikiškiai taip aplenkė Jonavos „CBet“ (7-10), kuri buvo septintoje turnyro lentelės vietoje ir krito į aštuntąją. Pasvaliečiai žengia devinti.

Pirmoji ekipų akistata baigėsi „Pieno žvaigždžių“ pergale 107:88, tad trečiojo rato akistata bus reikšminga aiškinantis, kam priklausys tarpusavio pranašumas.

Martynas Arlauskas ir Jordanas Watsonas atrėmė „M Basket-Delamode“ bandymus bėgti į priekį – 8:8. Brandono Tabbo dėka pasvaliečiai iniciatyvą perėmė (15:11), o dar tritaškį pridėjo į Lietuvą sugrįžęs Tomas Lekūnas – 18:11.

Skirtumas artėjo prie dviženklės ribos (26:17), bet jos peržengti „Pieno žvaigždėms“ nepavyko – kelias minutes komandų atakos strigo. Badą nutraukė Kay‘us Bruhnke, o Henris Kantonenas šeimininkų situaciją gerino dar labiau – 21:26. Galiausiai svečiai įgijo dviženklę persvarą (33:23), bet ji labai greitai tirpo – K.Stokesas ir Deontae Hawkinsas rėžė „M Basket-Delamode“ atsilikimą iki trijų taškų – 33:36.

Prasidėjus paskutinei antrojo kėlinio minutei M.Paliukėnas rezultatą lygino (36:36), bet pasvaliečiai iki ilgosios pertraukos susigrąžino minimalią persvarą – 38:37.

Mažeikių komanda užtikrintai grįžo po pertraukėlės (42:38) ir Chauncey Collinso dėka perėmė iniciatyvą – 51:43. Pranašumas tapo rekordinis (69:56), o prieš lemiamą ketvirtį šeimininkai jautėsi gana tvirtai – 71:60.

M.Arlauskas ir Simas Jarumbauskas bandė išjudinti svečių ekipą spurtui, tačiau to padaryti nepavyko. K.Stokesas ir K.Bruhnke klojo pamatus Mažeikių ekipos pergalei – 84:69. Gale pasvaliečiai nebeturėjo šansų kautis dėl pergalės.

Į „Betsafe-LKL“ grįžęs T.Lekūnas per 17 minučių pelnė 8 taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 perdavimus, 3 sykius klydo bei prasižengė ir rinko 4 naudingumo balus.

Pasvalio ekipa pataikė vos 6 tritaškius iš 27, kai oponentai – 12 iš 35.

„M Basket-Delamode“: Kamau Stokesas 19, Henris Hantonenas 16, Martynas Paliukėnas 13 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Chauncey Collinsas 11, Giedrius Staniulis 9 (7 atk. kam.).

„Pieno žvaigždės“: Brandonas Tabbas 17 (1/8 trit.), Simas Jarumbauskas 10 (10 atk. kam.), Artisas Ate 9, Tomas Lekūnas, Martynas Arlauskas, Deante Johnsonas (11 atk. kam.) – po 8.