Gausūs B. Tabbo tritaškiai nesulaikė Kėdainių klubo nuo pirmosios pergalės išvykoje

2024-03-03

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pirmąją šio sezono pergalę išvykoje pasiekė Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (5/14).

Gedimino Petrausko auklėtiniai po rezultatyvios kovos užėmė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (4/15) tvirtovę – 101:91 (23:28, 28:19, 22:23, 28:21).

Tai buvo šeštoji pasvaliečių nesėkmė paeiliui.

Mačas startavo rezultatyviai, Brandonas Tabbas sumetė tris greitus tritaškius, o abi komandos patyrė nuostolių – po dvi ankstyvas pražangas užsidirbo Seanas McNeilas ir Deante Johnsonas. „Pieno žvaigždės“ pirmajame kėlinyje nežymiai atitrūko (28:23).

Antrajame ketvirtyje Kėdainių klubas itin apmaudžiai neteko Amito Ebo. Izraelietis aikštelę paliko po susidūrimo su komandos draugu Zane’u Watermanu ir vėliau ant parketo negrįžo.

Po ilgosios pertraukos solidžia grįžęs „Nevėžis-Optibet“ netruko pasiekti dviženklę persvarą (61:49). Dviem tritaškiais ketvirtį uždaręs Jordanas Watsonas gerokai aptirpdė deficitą (70:73), tačiau šis per penkias minutes grįžo prie dviženklio (79:91), o dar kartą atsitiesti šeimininkams jau nepavyko. Šimtąjį svečių tašką pelnė Courtney Ramey.

Šeimininkų neišgelbėjo nei 16 B. Tabbo išmestų tritaškių (pataikė 4), nei sėkmingas Kadeemo Jacko sugrįžimas ant parketo – 24 minutės, 18 taškų (8/13 dvitaškių, 2/3 baudų metimų), 6 atkovoti, perimtas ir prarastas kamuolys, rezultatyvus perdavimas, blokas, 2 pražangos bei 21 naudingumo balas.

Tuo tarpu nugalėtojų gretose vėl išsiskyrė Z. Watermanas – 36 minutės, 20 taškų (7/8 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 3/5 baudų metimų), 7 atkovoti, perimtas ir 4 prarasti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 7 išprovokuotos pražangos, 4 paties nuobaudos ir 23 naudingumo balai.

Pirmąjį komandų tarpusavio susitikimą po pratęsimo Kėdainiuose lapkritį laimėjo svečiai (91:90).

Kėdainių klubui tai buvo pirmasis šio sezono triumfas svečioje arenose, iki šiol pralaimėjus visus devyni tokie mačai. Tuo tarpu „Pieno žvaigždės“ lieka su vienintele pergale namuose, lapkričio 4-ąją čia įveikę Mažeikių „M Basket-Delamode“.

Rungtynių nugalėtojai turnyro lentelėje pavijo devintąją vietą užimančius „Šiaulius“ (5/14), pasvaliečiai lieka paskutiniai – vienuolikti.

„Pieno žvaigždės“: Kadeemas Jackas 18 (8/13 dvitaškių, 6 atk. kam.), Jordanas Watsonas 22 (4/5 tritaškių, 5 atk. kam., 6 rez. perd., 3 klaidos), Brandonas Tabbas 14 (4/16 tritaškių, 4 atk. kam.), Martynas Arlauskas 13 (3/10 metimų, 4 atk. kam.), Adomas Sidarevičius 10, Artis Ate 7.

„Nevėžis-Optibet“: Zane’as Watermanas 20 (7 atk. kam., 4 klaidos, 7 išpr. praž., 7/8 dvitaškių), Francis Okoro 19 (6 atk. kam.), Carlosas Jurgensas 16 (5 rez. perd.), Courtney Ramey 14 (2/6 tritaškių), Ignas Vaitkus (6 atk. kam.) ir Seanas McNeilas (3/9 metimų) po 13.