Visų laikų rekordą pagerinęs A. Ebo nukalė triuškinančią Kėdainių klubo pergalę

2024-04-18

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) netikėtu rezultatu ir rekordu baigėsi dviejų antrosios lentelės dalies klubų susidūrimas.

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (7-19) namie net 116:83 (37:19, 29:22, 33:17, 17:25) nušlavė Jonavos „CBet“ (10-16).

Abi komandos aukštą tempą užkėlė jau pirmosiomis rungtynių minutėmis – Luko Kreišmonto tritaškis sužaidus vos šešias sumažino svečių atsilikimą iki 17:20. Jonaviškiams kiek sumažinus apsukas Kėdainių ekipa to daryti nė neketino ir vien per pirmąjį kėlinį atsiplėšė 37:19.

Šeimininkai ir toliau sparčiai didino persvarą, o atsikvėpti varžovams neleido ir po ilgosios pertraukos. Priešingai – pranašumas perkopė 40 taškų ribą (94:54), o Amitas Ebo pagerino visų laikų „Betsafe-LKL“ rezultatyvių perdavimų rekordą, atlikdamas devynioliktąjį.

„Nevėžis-Optibet“ turėjo šansą dar trečiajame kėlinyje pelnyti šimtąjį tašką, tačiau Courtney Ramey tritaškis tikslo nepasiekė, o Justinas Marcinkevičius pataisyti metimo nespėjo.

Netrukus Seanas McNeilas triženklę zoną atidarė metimu iš vidutinio nuotolio, o likusios ketvirtojo kėlinio minutės virto tik formalumų tvarkymu.

Ketvirtajame kėlinyje tik trumpai žaidęs A. Ebo per 29 minutes spėjo surinkti 24 taškus (3/6 dvitaškių, 5/9 tritaškių, 3/3 baudų metimų), 4 atkovotus, perimtą ir 6 prarastus kamuolius, net 21 rezultatyvų perdavimą, 6 išprovokuotas pražangas, vieną paties nuobaudą ir 41 naudingumo balą.

Izraelietis pagerino visų laikų „Betsafe-LKL“ rezultatyvių perdavimų rekordą. Iki šiol šioje kategorijoje karaliavo Aidas Viskontas ir Davidas Edwardsas, atitinkamai 2009 ir 1995 metais išdalinę po 18.

Įspūdingą sezoną žaidžiantis Zane'as Watermanas surinko savo vidurkį siekiančius 16 naudingumo balų, tačiau su tokiu rezultatu buvo vos šeštas efektyviausias Kėdainių komandos žaidėjas.

„Nevėžis-Optibet“ šiame mače sumetė net 63 procentų tritaškių (15/24), kovą dėl kamuolių laimėjo net 43:19, o naudingumo balais varžovus pranoko 150:84.

Ankstesni komandų susitikimai nebūtų leidę nuspėti tokios mačo baigties. Sezono atidarymo mače „CBet“ triumfavo 94:77, sausį Kėdainių klubas iškovojo sunkią pergalę 92:86.

Devintąją vietą lygoje besidalinantis „Nevėžis-Optibet“ artimiausią mačą pirmadienį žais išvykoje prieš Klaipėdos „Neptūną“ (14-12), aštuntąją poziciją laikantis „CBet“ sekmadienį svečiuosis pas Kauno „Žalgirį“ (22-3). Kėdainių klubas tarpusavio pergale išlaikė šansus pavyti jonaviškius ir įšokti į atkrintamųjų traukinį.

„Nevėžis-Optibet“: Amitas Ebo 24 (21 rez. perd., 6 klaidos, 5/9 tritaškių, 41 naud. bal.), Seanas McNeilas 19, Justinas Marcinkevičius 18 (4/4 tritaškių), Francis Okoro 15 (7/10 dvitaškių, 13 atk. kam., 4 klaidos), Ignas Vaitkus (5 atk. kam.) ir Zane'as Watermanas (5 atk. kam.) po 12, Courtney Ramey 9, Gediminas Alisas 7.

„CBet“: Justas Furmanavičius 17 (3/6 tritaškių, 3 blokai), Diante Garrettas 13 (3/9 tritaškių), Ryanas Larsonas 11, Edvinas Šeškus ir Tauras Jogėla (5 atk. kam., 3 per. kam.) po 10, Lukas Kreišmontas (1/6 tritaškių) ir Ivanas Marinkovičius (5 atk. kam.) po 9, ... , Strahinja Mičovičius 2 (0/6 tritaškių, -4 naud. bal.).