Pusę mačo vargęs „Žalgiris“ atkrintamųjų starte nušlavė Mažeikių klubą

2024-05-12

Sekmadienį praisidėjusias „Betsafe-LKL“ atkrintamąsias varžybas pergalingai pradėjo čempionų titulą ginantis Kauno „Žalgiris“.

Kardinaliai skirtingą veidą po pertraukos pademonstravusi Andrea Trinchieri kariauna Kėdainiuose 97:61 (17:26, 25:15, 28:5, 27:15) sutriuškino Mažeikių „M Basket-Delamode“ ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Antrasis serijos mačas, kuriame kauniečiai galės pelnyti vietą pusfinalyje, vyks jau gegužės 14 d. (antradienį) Telšiuose.

Žalgiriečiai mačą pradėjo slogiai – mažeikiškiai nesunkiai rinko taškus ir po pirmojo ketvirčio buvo arti dviženklio pranašumo (26:17). Vaizdas ėmė keistis antrajame kėlinyje, kuomet „Žalgiris“ per kelias minutes atstatė lygybę (29:29). Visgi atitrūkti favoritams nepavyko, po pirmosios mačo dalies jie pirmavo tik minimaliu skirtumu – 42:41.

Nugalėtojo klausimą Kauno ekipa išsprendė galingu trečiuoju ketvirčiu. Vos 5 taškus per 10 minučių praleidęs „Žalgiris“ jau triuškino oponentus – 70:46. Paskutinis kėlinys tapo formalumų tvarkymu, kurį užbaigęs Lietuvos čempionų klubas įsirašė atkrintamosiose pirmąją pergalę.

Nugalėtojams didžiausią indėlį į laimėjimą įnešė Laurynas Birutis (14 tšk., 5 atk. kam., 21 naud. bal.) ir Demetre Riversas (14 tšk., 5 atk. kam., 20 naud. bal.).

Svečių gretose išsiskyrė Chauncey Collinsas (15 tšk.) ir Giedrius Staniulis (16 tšk., 8 atk. kam., 18 naud. bal.).

„Žalgiris“: Laurynas Birutis ir Demetre Riversas po 14, Rolandas Šmitas, Edgaras Ulanovas ir Keenanas Evansas po 11, Kevarriusas Hayesas 7, Edmondas Sumneris ir Brady Manekas po 6.

„M Basket-Delamode“: Giedrius Staniulis 16, Chauncey Collinsas 15, Martynas Gecevičius 8, Martynas Paliukėnas ir Kay'us Bruhnke po 7.