Finalas pasiektas: K. Evanso netekęs „Žalgiris“ palaužė be N. Čanako likusius panevėžiečius

2024-05-26

Kauno „Žalgirio“ komanda tapo pirmąja Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo dalyve.

Andrea Trinchieri auklėtiniai namuose 88:79 (18:18, 21:26, 24:10, 25:25) nugalėjo Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ ir pusfinalio seriją laimėjo 3:0.

Savo varžovų kauniečiai dar turi palaukti, nes serijoje tarp Vilniaus „Ryto“ ir „Wolves Twinsbet“ ekipų lygu – 1:1.

Tiesa, „Žalgirio“ pergalę apkartino patirta Keenano Evanso trauma. Krepšininkas išvežtas į ligoninę. Tuo tarpu Panevėžio klubas mačą baigė be išvaryto Nenado Čanako, kurį pavadavo Simas Juraitis.

Rungtynių pradžioje kova vyko nerezultatyviai, tačiau apylygiai – 7:7. Kai Laurynas Birutis suteikė žalgiriečiams simbolinę persvarą, ją kaip mat nubraukė Gedimino Oreliko tritaškis – 10:9. Lygią kovą iliustravo ir galutinis pirmo ketvirčio rezultatas – 18:18.

Pirmaujanti komanda kito nuolat. Deividas Sirvydis kiek padidino svečių pranašumą (27:23), tiesa, Lukas Lekavičius rezultatą išlygino – 29:29. Jis toliau svyravo abiejų ekipų pusėn, tačiau antrąjį kėlinį geriau užbaigė „7bet-Lietkabelis“, pirmavęs 44:39.

Po pertraukos panevėžiečių pranašumą didino Džordže Gagičius (46:39), bet jis ir vėl tirpo, kai Keenanas Evansas bei L.Birutis lygino rezultatą – 46:46. Galiausiai šeimininkai tęsė gerą atkarpą ir išsiveržė į priekį (52:46), bet situaciją apkartino K.Evanso trauma. Pastarasis susižeidęs koją paliko aikštelę, o emocijas demonstravęs Nenadas Čanakas buvo išvarytas iš aikštelės.

Po trijų ketvirčių kauniečiai pirmavo 63:54, o ketvirtajame kėlinyje jiems beliko neiššvaistyti persvaros. „Žalgiris“ rodė užtikrintumą (72:59) ir nors „7bet-Lietkabelis“ rezultatą švelnino (78:86), pergalę pasiekė šeimininkai.

K.Evansui iškritus iš žaidimo jį puikiai pavadavo L.Lekavičius, kuris pelnė 18 taškų, atliko 3 perdavimus bei rinko 21 naudingumo balą.

Panevėžio komanda turėjo du vedlius: D.Sirvydis rinko 25 taškus ir 28 naudingumo balus, Dž.Gagičius – 20 taškų ir 11 atkovotų kamuolių.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 18, Keenanas Evansas 12, Laurynas Birutis 10, Tomas Dimša 9, Edgaras Ulanovas (7 rez. perd.) ir Edmondas Sumneris – po 8.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 25, Džordže Gagičius 20 (11 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 9 (5 atk. kam.), Gediminas Orelikas 8 (2/8 trit.).