Kovą dėl Vilniaus laimėjęs „Rytas“ žengė į „Betsafe-LKL“ finalą

2024-06-01

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) baigėsi pusfinalių etapas.

Karštame sostinės derbyje galiausiai triumfavo Vilniaus „Rytas“, kuris teoriniuose savo namuose 92:86 (23:28, 25:17, 27:19, 17:22) palaužė „Wolves Twinsbet“ ekipą.

Seriją Giedriaus Žibėno auklėtiniai laimėjo 3:2 ir dėl aukso kausis su Kauno „Žalgiriu“. Nedo Pacevičiaus kariauna dėl bronzos kovos su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“.

„Betsafe-LKL“ finalo serija startuos birželio 5 dieną, kova dėl bronzos – diena anksčiau.

Lygiai prasidėjusiose rungtynėse Marcusas Fosteris ėmė dominuoti ir taip išvedė į priekį „Rytą“ – 8:5. Rezultatą greitai lygino Artūras Žagaras su Tre‘Shawnu Thurmanu (8:8), kol tritaškį smeigė Justinas Gorhamas – 11:8. Pirmaujanti ekipa keitėsi dar keliskart, „Wolves Twinsbet“ pranašumą kiek augino Regimantas Miniotas, savo taškus pelnė ir Rasheedas Sulaimonas – 24:17. „Rytas“ sušvelnino skirtumą (23:26), bet po pirmo kėlinio atsiliko 23:28.

„Wolves Twinsbet“ laikėsi priekyje (30:25), bet R.J.Cole‘as ir M.Fosteris grąžino lygybę – 30:30. Arnas Beručka ir Arnas Velička apsikeitė tritaškiais, „Rytas“ vėl ėmė tolti (46:41), tiesa, šansą išnaudojo R.Miniotas – 43:46. Jis realizavo ir baudas, bet tuo pačiu atsakė M.Fosteris, o po dviejų kėlinių „Wolves Twinsbet“ atsiliko 45:48.

Skirtumas tarp komandų greitai ėmė augti „Ryto“ naudai. Nors R.Miniotas buvo lyginęs rezultatą (48:48), M.Fosteris ir M.Echodas pradėjo gerą atkarpą, kurioje galiausiai „Rytas“ įgijo 13 taškų pranašumą – 68:55. „Wolves Twinsbet“ siekė pagerinti savo situaciją, V.Kariniauskas pataikė svarbų tritaškį (64:72), bet tritaškiu ketvirtį uždarė L.Uleckas – 75:64.

„Wolves Twinsbet“ rankų nenuleido: kol A.Žagaras baudas sumetė, lengvus taškus vėjais paleido Javinas DeLaurier – 79:69. Tuo tarpu R.Miniotas dar pelnė dvitaškį su pražanga, E.Žukauskas – tritaškį – 75:79. Liko 6 minutės kėlinyje, taikliu dvitaškiu atsakė M.Fosteris, dar realizavęs ir baudas, tačiau svarbiu metimu prabilo R.Miniotas – 77:83. A.Žagaras dar labiau tirpdė „Wolves Twinsbet“ atsilikimą (79:84), kol kamuolio neįgrūdo M.Echodas, tiesa, M.Fosteris netrukus prasižengė. R.Miniotui teko nervų išbandymas, kurį jis išlaikė (81:86), bet nuotaiką svečiams apkartino M.Normanto tritaškis – 89:81. Likus minutei „Wolves Twinsbet“ dar turėjo viltį (83:90), dar du taškus su pražanga pelnė ir E.Žukauskas – 86:90.

Jam pačiam netrukus teko prasižengti, o G.Radzevičius kone tvirtino pergalę savo ekipai.

„Rytą“ į pergalę tempė M.Fosterio ir M.Echodo tandemas. Pirmasis pelnė 27 taškus, antrasis – 20 ir dar atkovojo 13 kamuolių, rinkdamas 35 naudingumo balus. Tai – efektyviausios aukštaūgio sezono rungtynės.

„Wolves Twinsbet“ gretose išsiskyrė R.Miniotas, kuris pelnė 25 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir rinko 36 naudingumo balus, gerinęs sezono efektyvumo rekordą.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 27, Martynas Echodas 20 (13 atk. kam.), Justinas Gorhamas ir Gytis Radzevičius – po 11, R.J.Cole‘as 7.

„Wolves Twinsbet“: Regimantas Miniotas 25 (9 atk. kam.), Artūras Žagaras 14, Tre‘Shawnas Thurmanas 13 (1/6 trit.), Eigirdas Žukauskas 9 (1/7 trit.), Rasheedas Sulaimonas 8.