M. Fosterio metimu „Žalgirį“ nužudęs „Rytas“ – „Betsafe-LKL“ čempionas!

2024-06-12

Vilnius šį vakarą švenčia. „Ryto“ komanda namuose 88:87 (23:24, 28:24, 19:17, 18:22) palaužė Kauno „Žalgirį“ ir tapo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempione.

Titulą vilniečiai susigrąžino po metų pertraukos, laimėję seriją 3:1.

Finalo serijos MVP pripažintas „Ryto“ vedlys Marcusas Fosteris.

R.J.Cole‘as ir Justinas Gorhamas rungtynes atidarė penkiais taškais be atsako, bet pirmuosius „Žalgiriui“ pelnė Rolandas Šmitas – 3:5. Edmondas Sumneris buvo aktyvus puolime ir švelnino skirtumą (12:13), o latvis rezultatą persvėrė kauniečių naudai – 14:13. Margiris Normantas grąžino trapų pranašumą šeimininkams (16:14), kol Arnas Butkevičius nepataikė iš toli. Lygus pirmasis kėlinys baigėsi tuo, kad „Žalgiris“ pirmavo 24:23.

„Žalgiris“ bandė didinti savo pranašumą (29:23), kol jų geros atkarpos nesustabdė M.Fosteris, pataikęs iš toli. Būtent šis „Ryto“ legionierius atrėmė svečių bandymus tolti, kadangi aktyviau taškus rinkti ėmė Laurynas Birutis – 37:31. Ketvirčiui įpusėjus komandas skyrė 3 taškai (37:40), dar labiau rezultatą švelnino M.Fosteris (42:44), o M.Echodas galėjo lyginti jį. Tiesa, jis pataikė vieną baudą (43:44), bet galiausiai lygybę grąžino M.Fosterio tritaškis – 48:48. Jis tritaškiu uždarė ir antrąjį ketvirtį – 51:48.

Nors E.Sumneris buvo išlyginęs rezultatą, vilniečiai ėmė tolti. Gytis Radzevičius ir R.J.Cole‘as rinko svarbius taškus, vertusius Andrea Trinchieri prašyti pasitarimo – 57:51. Šis vaisių nedavė, nes „Žalgirio“ puolimas strigo, o M.Fosteris pridėjo dar du taškus – 59:51. Ketvirtis įpusėjo, E.Sumneris po nesėkmingo epizodo smeigė tritaškį, švelninęs skirtumą (57:61), vis tik po trijų kėlinių „Rytas“ liko priekyje – 70:65.

G.Radzevičius ir M.Normantas išlaikė vilniečius priekyje (73:69), kuomet prasidėjo lemiamas ketvirtis. L.Birutis sumetė baudas, vėliau L.Lekavičius pataikė su pražanga (74:73), grąžindamas pranašumą „Žalgiriui“. L.Lekavičius buvo „Žalgirio“ vedlys lemiamoje atkarpoje (79:76), bet po pertraukėlės M.Fosteris atsakė dėjimu su pražanga – 79:79. M.Fosteris, likus 2 minutėms, pataikė itin svarbų tolimą metimą (83:81), vėl prabilo ir L.Lekavičius (83:83), bet netrukus prasižengęs. G.Radzevičius realizavo vieną baudos metimą (84:83), tuo tarpu Dovydo Giedraičio ranka nesudrebėjo – 85:84.

Liko 75 sekundės, J.DeLaurier kūrė dėjimą (86:85), bet galiausiai D.Giedraitis sėkmingai išnaudojo šansą iš po krepšio – 87:86. Liko 26 sekundės, M.Fosteris prasiveržė krepšio link ir išvedė į priekį vilniečius, palikdamas svečiams mažiau nei 8 sekundes. L.Lekavičiaus metimas tikslo nebesiekė.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 33 (6/7 trit.), Gytis Radzevičius 15, R.J.Cole‘as 11 (6 rez. perd.), Margiris Normantas 9, Justinas Gorhamas ir Javinas DeLaurier – po 7.

„Žalgiris“: Edmondas Sumneris 21 (5/9 trit., 6 rez. perd.), Laurynas Birutis 19 (9 atk. kam.), Lukas Lekavičius 16, Arnas Butkevičius 10, Rolandas Šmitas 8.