R. Grigas: apie „Pieno žvaigždžių“ žaidimą, naujokus ir naują asistentą

R. Grigas: apie „Pieno žvaigždžių“ žaidimą, naujokus ir naują asistentą

Autorius: LKL.LT
2017-09-12

Iki pirmųjų LKL naujojo sezono rungtynių likus kiek daugiau nei savaitei, Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ pasiruošimas artėjančioms kovoms yra pačiame įkarštyje.

Plušanti Rimanto Grigo vadovaujama ekipa iki šiol sužaidė trejas rungtynes, iš kurių laimėjo dvejas: prieš „Jekabpils“ ir Liublino „TBV Start“ žaidėjus.

„Po truputį ruošiamės. Aišku, dar laikas labai spaudžia, bet nieko nepadarysi, – oficialiai „Pieno žvaigždžių“ svetainei kalbėjo R. Grigas. – Kokius žaidėjus dabar turime, su tais ruošiamės, dar laukiame vieno pastiprinimo ir tada komanda bus pilnai sukomplektuota.

Dar vienas krepšininkas bus toks universalus, galintis žaisti pirmoje ir antroje pozicijose. Reikia tokio, nes neduok Dieve kažkuris iš mūsų iškris.“

– Kokio žaidimo pats norite iš komandos? – „bcpienozvaigzdes.lt“ teiravosi trenerio.
– Kai Željko Obradovičius gali nusipirkti, ką tik nori, jis tada gali įdiegti savo filosofiją. Kartais tu diegi filosofiją pagal tai, kokius turi žaidėjus. Norime, kad šiemet žaistume greičiau ir stengsimės tai daryti. Diegiame aktyvesnę gynybą. Norisi greitai lėkti, žaisti lengvai. Turime pataikyti galinčius žaidėjus, dar gal pasikviesime greitai žaidžiantį žaidėją. Šiuo aspektu mums turėtų padėti Viačeslavas Bobrovas. Norime numodeliuoti greitą puolimą, jame žaidžiant kuo trumpiau ir su aktyvia gynyba.

– Kokį įspūdį paliko V. Bobrovo pasirodymas Europos čempionate?
– Mes jį žinome. Kai dėl jo derėjomės, buvome susirinkę informaciją. Jis nėra labai aukštas, bet yra labai atletiškas žaidėjas, stiprus, labai gerai žaidžia komandai. Viačeslavas gal nėra stiprus taškų rinkėjas, bet jis labai gerai atlieka perdavimus, kovoja dėl kamuolių, pilnai atsiduoda gynybai, ko mums ir reikia.

– Kaip vertinate Seaną Hillą?
– Mes norėjome jį imti kaip atakuojantį gynėją, o išeina taip, kad žaidžia kaip atakų organizatorius. Bet jis stengiasi, kas yra labai malonu. Gal kažko dar nepadaro taip, kaip reikėtų, gal dar plaukioja toje mūsų filosofijoje, bet esmė tame, jog jis stengiasi ir su kiekvienomis rungtynėmis atrodo geriau ir geriau. Seanas yra gerai kamuolį valdantis žaidėjas, daugiau mėgstantis atakuoti krepšį nei įžaidinėti kamuolį. Dėl to mes norime susirasti dar vieną žaidėją, kuris būtų toks combo ir galėtų žaisti pirmoje ir antroje pozicijose.

Seanas dar nėra mūsų narys, jis dalyvauja peržiūroje, bet kas labiausiai man patinka, jog jis atsiduoda darbui ir neserga gerai krepšinį suprantančių amerikiečių liga. Tokie būna atvažiuoja ir vaidina, jog viską žino apie krepšinį. S. Hillas supranta, kur pateko, kokioje komandoje yra ir kokio lygio žaidėjai yra aplink jį. Tad jis stengiasi būti kaip jie ar net kai kuriais momentais geresnis. Sužaidėme dar tik tris draugiškus mačus ir matysime dėl jo. Bet šiai dienai Seanas mums yra geras variantas, prilipo prie komandos. Jeigu reikės su juo atsisveikinti, bus liūdna.

– Kaip, jūsų akimis, atrodo Tomas Galeckas?
– Dabar jis yra labiau susikoncentravęs į gynybą ir puolimo organizavimą bei mažiau žiūri į taškų rinkimą. Tomas yra šaunuolis, man labai patinka, nes atsiduoda 100 proc. Aišku, yra tų klaidų, tačiau jis tempiasi. Kartais T. Galeckas taškų gal nepelno, bet atlieka daug aštrių perdavimų, o gynyboje aukojasi, krenta. Jo greičio savybės jam leidžia žaisti gerai ir jeigu dirbs normaliai, gal pradžioje bus sunku, bet ateityje bus LKL lygio žaidėjas. Viską, ko reikia LKL, jis turi, bet reikia pasigerinti jo pozicijai reikalingas smulkmenas. Tomas tą supranta ir viskas bus gerai.

– T.Galeckas Nacionalinėje krepšinio lygoje buvo vienas rezultatyviausių, o dabar sakote, jog bus orientuotas į gynybą. 
– Tarp NKL ir LKL yra didelė praraja. Jeigu jis ateis ir koncentruosis ties tuo, kiek įmes, tai jis neįmes nieko. Tomas koncentruojasi tam, kad gautų maksimaliai daugiau laiko aikštėje. Reiškia, kad jis koncentruojasi į gerą gynybą, komandos vadovavimą ir tada taškų rinkimą. Svarbiausia jam dabar – gynyba ir organizavimas, ką jis neblogai dabar atlieka.

– Virginijų Sirvydį pasikvietėte į asistentus. Kodėl būtent šis kandidatas?
– Virginijus yra mano užaugintas vaikas (šypsosi). Iš jo tikiuosi didelės pagalbos. V. Sirvydis dirba šį darbą jau kelerius metus, turi patirties kaip žaidėjas. Man labai smagu – jis mane žino, o aš jį. Tame ir esmė, jog mums nereikia ilgai vienas prie kito pratintis. Stebėdavau jo darbą per televiziją, kai treniravo Šakių „Vytį“. Jam nesu abejingas.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris