Lietuvos rinktinei pasirodymas Europos čempionate baigėsi aštuntfinalyje

2017-09-09
Edgaras Ulanovas buvo vienintelis iš keturių LKL krepšininkų, pelniusių taškus aštuntfinalyje, ir rezultatyvumo pristigusi Lietuvos rinktinė baigė kovas Europos čempionate.

Dainiaus Adomaičio treniruojama rinktinė 64:77 (17:25, 13:12, 18:24, 16:16) pralaimėjo Graikijai.

Lietuviai B grupėje buvo pirmi, graikai A pogrupyje buvo tik ketvirti, tačiau aštuntfinalyje Graikija diktavo tempą ir pirmavo visas rungtynes.

Po taiklių E. Ulanovo baudos metimų ketvirtojo kėlinio viduryje lietuviai grįžo į kovą – skirtumas sumenko iki 4 taškų (59:63). Tačiau Dainiaus Adomaičio treniruojama komanda neapsigynė ir graikai išsiuntė lietuvius iš Stambulo namo.

Kauno „Žalgirio“ atstovas E. Ulanovas pelnė 7 taškus per 11 minučių.

Kiti trys LKL klubų atstovai taškais nepasižymėjo: žalgirietis Artūras Milaknis žaidė 4 minutes, Panevėžio „Lietkabelio“ snaiperis Adas Juškevičius aikštėje praleido daugiau nei 20 minučių (0/3 metimų), Vilniaus „Lietuvos ryto“ aukštaūgis Artūras Gudaitis žaidė 5 minutes.

Daugiausia taškų – 20 – surinko buvęs „Šiaulių“ ir „Žalgirio“ žaidėjas Mindaugas Kuzminskas, buvęs „Lietuvos ryto“ aukštaūgis Jonas Valančiūnas pelnė 13 taškų ir atkovojo 15 kamuolių.

Nesėkmę patyrusi Lietuvos rinktinė baigė čempionatą. Lietuviai jau lapkritį pradės atranką į pasaulio pirmenybes – Europos zonos grupėje kovos su Lenkija, Kosovu ir Vengrija.