35 taškus per kėlinį pelnęs „Žalgiris“ sutriuškino „Pieno žvaigždes“

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-09-25

Trečiajame kėlinyje aukštesnę pavarą įjungęs Kauno „Žalgirio“ klubas įsirašė antrąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.

Net 35 taškus trečiajame ketvirtyje pelnę kauniečiai 106:64 nepaliko vilčių gerai rungtynes pradėjusiems Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkams.

„Kai kurie pagrindiniai mūsų žaidėjai tiesiog pavargo ir nei puolime, nei gynyboje nebegalėjo žaisti taip, kaip susitikimo pradžioje“, – pralaimėjimo priežastis įvardijo pasvaliečių vairininkas Rimantas Grigas.

Debiutines rungtynes su „Žalgirio“ marškinėliais sužaidė Vasilije Mičičius. Europos vicečempionu su Serbijos rinktine tapęs įžaidėjas per 21 minutę surinko 5 taškus, atkovojo 5 kamuolius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

„Patys skaičiai šneka už save, – serbo debiutą komentavo šeimininkų strategas Šarūnas Jasikevičius. – Tikrai matosi, kad sukūrė daug labai gerų situacijų savo komandos draugams, matosi, kad yra potencialas.“

Kauniečių gretose labiausiai išsiskyrė Brandonas Daviesas ir Artūras Milaknis, pelnę po 14 taškų. Kevinas Pangosas ir Aronas White'as pridėjo po 11, o Edgaro Ulanovo sąskaitoje buvo 10 taškų.

„Pieno žvaigždžių“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Viačeslavas Boborovas, surinkęs dvigubą dublį – 16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Artūras Ausėjis ir Tomas Lekūnas atitinkamai pelnė po 11 ir 10 taškų.

Šiame susitikime „Žalgiriui“ padėti negalėjo Paulius Valinskas, kuris draugiškose rungtynėse Londone susižeidė alkūnę.

„Neatrodo, kad trauma labai rimta, – paklaustas apie jaunojo žaidėjo netektį kalbėjo Š. Jasikevičius. – Vakar jis dar bandė treniruotis, tačiau pajuto skausmus ir treniruotę teko nutraukti. Manau, kad savaitės bėgyje viskas turėtų būti gerai.“

Netikėtai prastai rungtynes pradėję čempionai jau pirmajame kėlinyje turėjo dviženklį deficitą (12:23). Fantastiškai žaidęs V. Bobrovas tempė „Pieno žvaigždes“ į priekį (23:18). Visą antrąjį ketvirtį svečius vijęsis „Žalgiris“ rezultatą pirmą kartą persvėrė po E. Ulanovo dvitaškio (39:37), o prieš ilgąją pertrauką jau pirmavo – 44:39.

„Reikia suprasti, jog tai buvo pirmosios sezono rungtynės namų arenoje, taip pat komandoje yra labai daug naujų žaidėjų. Galbūt tai išmušė mus iš ritmo“, – skirtingo žaidimo prieš ir po ilgosios pertraukos priežastis vardijo Š. Jasikevičius.

Trečiajame kėlinyje kauniečiai įjungė aukštesnę pavarą – laimėjo ketvirtį net 22 taškų persvara (35:13) ir prieš lemiamas dešimt minučių viskas jau buvo aišku (79:52). Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ pelnė 100-ąjį tašką ir šventė triuškinamą pergalę – 106:64.