Lemiamu metu susiėmusi „Dzūkija“ patiesė „Vytautą“

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-09-27

Lemiamu rungtynių metu sėkmingai žaidusi Alytaus „Dzūkijos“ ekipa iškovojo pirmąją pergalę „Betsafe–LKL“ čempionate.

Visą mačą lygiai žaidę alytiškiai paskutinę 6 minučių atkarpą laimėjo net 22:9 ir 84:80 nugalėjo vis dar be pergalių liekantį Prienų-Birštono „Vytauto“ klubą.

Likus žaisti 14 sekundžių svečių aukštaūgis Andrėjus Šelakovas pataikė tik vieną baudos metimą (82:80) ir Virginijaus Šeškaus auklėtiniai dar galėjo išsigelbėti, tačiau greitas Brado Tinsley tritaškis skriejo pro šalį, o „Dzūkijos“ pergalę baudos metimais įtvirtino Gediminas Navickas.

„Kietas charakteris ir kova iki paskutiniųjų sekundžių buvo pagrindiniai pergalės veiksniai šį vakarą“, – po rungtynių sakė Alytaus klubo strategas Nikola Vasilevas.

Naudingiausiai „Dzūkijos“ gretose rungtyniavo Katinas Reinhardtas, pelnęs 24 taškus, atkovojęs 7 kamuolius bei surinkęs 28 naudingumo balus.

„Treneris ir komandos draugai manimi labai pasitiki, o aš tik stengiuosi gerinti savo žaidimą kiekviename mače“, – gerą asmeninį pasirodymą komentavo amerikietis.

Lemiamu metu sužibėjęs Alejandro Hernandezas surinko 16 taškų, o G. Navicko sąskaitoje buvo 12 taškų.

„Vytauto“ ekipos negelbėjo 16 taškų pelnęs Justas Sinica. Po 12 taškų pridėjo Egidijus Dimša ir Tadas Klimavičius, Martynas Linkevičius surinko 11 taškų.

„Labai gaila, jog pralaimėjome šias rungtynes, – optimizmu netryško „Vytauto“ treneris V. Šeškus. – Galėjome laimėti tiek prieš „Šiaulius“, tiek šį vakarą, tačiau mums trūko protingų sprendimų ir žmogaus, galinčio imtis iniciatyvos.“

Mačą abi komandos pradėjo apylygiai – po pirmųjų dešimties minučių švieslentėje degė lygybė (19:19). Inirtinga kova tęsėsi ir antrajame kėlinyje, kurį tritaškiu baigęs J. Sinica suteikė 3 taškų persvarą prieniškiams – 39:36.

Po ilgosios pertraukos, lygių varžovų mūšyje, „Vytautas“ bandė kiek pabėgti (60:53), tačiau labiau atitrūkti sutrukdė K. Apsičio nesportinė pražanga (60:55). Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai buvo įgavę 9 taškų persvarą (71:62), bet jos neišlaikė ir turėjo pripažinti „Dzūkijos“ pranašumą – 80:84.