J. Palaciosas: „Apetitas kyla bevalgant“

J. Palaciosas: „Apetitas kyla bevalgant“

Autorius: E. Kirvelaitis
2017-10-03

Naudingiausiu rugsėjo mėnesio „Betsafe–LKL“ čempionato krepšininku tapęs Klaipėdos „Neptūno“ ekipos aukštaūgis Juanas Palaciosas sustoti neketina.

32 metų 206 cm ūgio kolumbietis padėjo uostamiesčio klubui sezoną pradėti keturiomis pergalėmis iš eilės, kurių viena buvo prieš Kauno „Žalgirio“ komandą. Tačiau užsienietis to nesureikšmina.

„Iš dalies mes tikėjomės tokio starto, – lkl.lt sakė J. Palaciosas. – Žinojome, kad rungtynės prieš „Žalgirį“ nebus lengvos, bet apetitas kyla bevalgant. Pajautėme, kad galime su jais žaisti ir net laimėti. Lyga su kiekvienais metais vis stiprėja, tampa konkurencingesnė, todėl tokį žaidimą išlaikyti ateityje bus labai sunku.“ 

Per trejas „Betsafe–LKL“ rungtynes rugsėjį aukštaūgis vidutiniškai pelnė po 18,3 taško, atkovojo po 7 kamuolius, atliko po 3,7 rezultatyvaus perdavimo bei rinko po 22,7 naudingumo balo – pagal šį rodiklį kolumbietis yra geriausias lygoje.

J. Palaciosas džiaugėsi sulaukęs lygos įvertinimo, tačiau prisipažino, jog jo žaidime dar yra taisytinų dalykų.

– Buvote pripažintas naudingiausiu rugsėjo mėnesio žaidėju. Ką jums tai reiškia?
– Labai malonu gauti tokį įvertinimą. Smagu, kad visas sunkus darbas atsiperka ir galiu padėti komandai iškovoti pergales.

– Kaip galvojate, ar galite kitą mėnesį pasirodyti dar geriau?
– Kaip sportininkas, aš visada noriu rungtyniauti vis geriau ir geriau tiek asmeniškai, tiek kaip komanda. Kaip komanda, mes dar turime pagerinti gynybą ir kovą dėl atšokusių kamuolių. Tuo tarpu asmeniškai aš turiu sumažinti klaidų skaičių bei pagerinti baudos metimų pataikymo procentą. Taisyti dar yra ką, tačiau lengva nebus, nes kitos komandos pradės gintis prieš mane kiečiau ir man reikės prie to prisitaikyti. Vis dėlto svarbiausias dalykas yra komandos pergalės. Jeigu mes ir toliau žygiuosime pergalių keliu – visi bus patenkinti.

– Ar jau apsipratote komandoje?
– Jaučiuosi puikiai. Komandos mikroklimatas taip pat geras – čia žaidžia šaunūs vaikinai, todėl prisitaikyti buvo ganėtinai lengva. Tikiu, kad komandos tarpusavio supratimas tik gerės ir demonstruosime vis geresnius rezultatus.

– Kokius tikslus keliate šiam sezonui?
– Asmeniškai norėčiau išlaikyti gerą formą ir išvengti traumų. Praėjusį sezoną buvau patyręs traumą, kuri mane išmušė iš ritmo, bet šįmet tikiuosi tai nepasikartos. Kai pradėsime kovas FIBA Čempionų lygoje ir teks daug keliauti bus sunku visada žaisti gerai, todėl norėčiau palinkėti komandai išvengti didelių duobių.

– Kaip manote, ar šį sezoną „Neptūnas“ gali žengti ant prizininkų pakylos?
– Tai yra mūsų tikslas. Mes turime neblogą sudėtį, stiprų trenerių štabą, tad kodėl gi ne? Jeigu ir toliau taip žaisime, manau, galime šį tikslą įgyvendinti.

– Esate žaidęs LKL prieš keturis sezonus. Kokius pasikeitimus pastebėjote?
– Anksčiau čia buvo gal trys ar keturios stiprios komandos, iš kurių dvi visada rungtyniaudavo finale. Vis dėlto, per pastaruosius sezonus lyga labai sustiprėjo, atsirado daug lygiaverčių komandų. Manau, kad lyga stiprėja sulig kiekvienu sezonu.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Techninis partneris
Transliacijų partneris
Medicinos tyrimų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris