„Vytautas“ namuose tolimais metimais pražudė „Juventus“

Autorius: Ž. Vingelis
2017-04-08

Šešioliktąją pergalę „Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate iškovojo Prienų–Birštono „Vytauto“ krepšininkai. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose 95:87 (22:15, 27:24, 26:26, 20:22) įveikė turnyro lentelės šeimininkę, Utenos „Juventus“ ekipą, kuriai tai buvo jau keturioliktoji nesėkmė.

Startas. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjęs „Vytautas“ turėjo keturių taškų pranašumą (7:3), tačiau iki ketvirčio vidurio uteniškiai savąjį deficitą sumažino iki minimalios ribos (9:8). Visgi, tada jau aikštelės šeimininkai atsakė spurtu 9:0 (18:9), taip išlaikydami gana solidžią persvarą iki kėlinio pabaigos (22:15).

Kova. Antrojo kėlinio pirmas penkias minutes skirtumas tarp komandų svyravo nuo devynių iki penkių taškų (35:26). Netrukus „Vytauto“ pranašumas pasiekė rekordinę 13 taškų ribą (43:30). Nors likus kiek mažiau nei trisdešimt sekundžių iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos tritaškiu metimu Dainius Šalenga sumažino „Juventus“ deficitą iki vienženklės ribos (46:39), tačiau sulig kėlinio sirena tolimą metimą pataikė ir Tomas Delininkaitis, taip leisdamas „Vytautui“ turėti dešimties taškų persvarą (49:39).

Taškai po klaidų. Nors abi ekipos per pirmąsias dvidešimt minučių suklydo panašų kiekį kartų („Vytautas“ 5 klaidos, „Juventus“ 6 klaidos), tačiau būtent aikštelės šeimininkai po uteniškių klaidų pelnė net 11 taškų.

Atsarginiai. Pirmojoje rungtynių dalyje „Juventus“ atsarginiai žaidėjai pelnė net 15 iš visų komandos pelnytų 39 taškų.

Pro šalį. Uteniškiai per pirmuosius du kėlinius itin prastai atakavo iš tolimos distancijos – pataikė vos du tritaškius iš aštuonių bandymų. Palyginimui „Vytautas“ įmetė net aštuonis tolimus metimus iš keturiolikos bandymų.

Intriga. Vos prasidėjo antrajai rungtynių pusei „Vytautas“ padidino persvarą iki naujos rekordinės ribos (53:39). Prabėgus penkioms minutėms komandas skyrė vienuolika taškų (59:48). Atsitiesę „Juventus“ krepšininkai sumažino savąjį deficitą iki septynių taškų (66:59), tačiau tada sekė net trys tolimi metimai iš eilės ir „Vytautas“ atstatė keturiolikos taškų pranašumą (75:61). Prieš lemiamą ketvirtį skirtumas buvo sumažėjęs iki dešimties taškų (75:65).

Finišas. Nors prasidėjus paskutiniam rungtynių kėliniui „Juventus“ dar kartą sumažino deficitą iki aštuonių taškų (79:71), tačiau aštuoni iš eilės „Vytauto“ taškai leido užfiksuoti dar didesnę persvarą (87:71). Visgi, tada jau sekė „Juventus“ spurtas sumažinęs skirtumą iki septynių taškų (87:80). Per likusias minutes „Vytautas“ pergalės iš rankų taip ir nepaleido bei iškovojo svarbią pergalę prieš turnyro lentelės kaimynus (95:87).

Miniotas. „Vytauto“ puolėjas Regimantas Miniotas šiose rungtynėse pagerino karjeros rezultatyvumo rekordą surinkdamas 25 taškus. Ankstesnis rekordas – 20 taškų.

„Vytautas“: R. Miniotas 25 tšk., V. Čižauskas (6 atk. kam.) 18 tšk., T. Delininkaitis 16 tšk., M. Linkevičius 14 tšk., D. Gvezdauskas 12 tšk.

„Juventus“: V. Čepukaitis (8 atk. kam.) 22 tšk., V. Šulskis 16 tšk., D. Šalenga 11 tšk., O. Galdikas 9 tšk., J. Diggsas (6 rez. perd.) ir V. Vasylius po 8 tšk.