Geriausias sezono treneris M. Šernius: „Kelios klaidos ir niekas nebūtų manęs prisiminęs“
Foto: LKL/BNS

Geriausias sezono treneris M. Šernius: „Kelios klaidos ir niekas nebūtų manęs prisiminęs“

Autorius: LKL.lt
2021-05-28

2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ čempionato sezonas pasiekė finišo tiesiąją – dėl vietos finale kaunasi keturios stipriausios šių metų komandos. Sezonui artėjant prie pabaigos, pats metas apžvelgti ir įvertinti geriausiuosius.

Lietuvos krepšinio lyga (LKL) kasmet rengia sezono geriausiųjų rinkimus. Šie metai, nors ir buvo visai kitokie ir neįprastai, netapo išimtimi.

Net trisdešimt septyni Lietuvos sporto žurnalistai ir sporto komentatoriai dalyvavo geriausio šio 2020-2021 m. „Betsafe-LKL“ reguliariojo sezono vyr. trenerio rinkimuose.

Kiekvienas teisę balsuoti turėjęs žiniasklaidos atstovas galėjo rinktis iš visų dešimties lygos klubų vyr. trenerių, tačiau rinkimuose dominavo tik dvi pavardės.

Surinkęs daugiau kaip pusę (daugiau nei 50 proc. – aut.) visų balsų geriausiu šio sezono treneriu buvo pripažintas Prienų „Cbet“ ekipos vairininkas Mantas Šernius.

37 metų specialistas aplenkė antroje vietoje likusį Vilniaus „Ryto“ vyr. trenerį Giedrių Žibėną.

Kaip kalbėdamas su LKL.lt skaė geriausiu treneriu pripažintas M. Šernius, šis apdovanojimas – viso trenerių štabo Prienuose darbo vaisius. Specialistas nukėlė kepurę ir prieš kiekvieną savo komandos krepšininką.

„Džiaugiuosi. Tai tikrai smagus įvertinimas. Tai daugiau yra viso trenerių štabo darbo rezultatas – tikrai didžioji dalis kredito keliauja jiems. Kas be ko, mano pagrindinis variklis buvo mano žaidėjai. Mano žaidėjai tikrai daug nulėmė“, – šyptelėjo M. Šernius.

Prienų ekipos strategas dar pokalbio metu savo namuose, trofėjų lentynoje, rado labai panašų įvertinimą iš 2015 metų. Tiesa, kaip sakė pats treneris, tai nė kiek nesumažina džiaugsmo sulaukus pripažinimo.

„Kaip tik turiu lentynoje tokį įvertinimą iš 2015 metų: „Žurnalistų įvertinimas – geriausias metų treneris“. Tai panašu, kad tokį įvertinimą jau turėjau, bet tai tikrai yra labai malonu“, – paėmęs į rankas senąjį trofėjų kalbėjo M. Šernius.

Prienų „Cbet“ šiame sezone tapo bene didžiausiu siurprizu – reguliariajame sezone prieniškiai finišavo penktoje vietoje, užtikrintai pateko į atkrintamąsias ir savo pasirodymą baigę ketvirtfinalio etape.

Kalbėdamas apie jau praskriejusį sezoną Prienų ekipos treneris net kelis kartus susijuokė – mat koronaviruso supančiotame sezone kaip niekada reikėjo ir sėkmės faktoriaus.

„Aukšta vieta šiame sezone yra visai kitokia nei anksčiau. Tarp trenerių mes puikiai suprantame, kad šiame sezone vienas neatkovotas kamuolys, viena nereikalinga pražanga ir galėjai atsidurti ne penktoje, o devintoje pozicijoje. Tikrai nemažai sėkmės reikėjo šiemet, visi tą suprantame. Kelios klaidos ir niekas nebūtų manęs prisiminęs – toks tas krepšinis“, – dėstė M. Šernius.

Kaip prasitarė pats treneris, jei kas prieš sezono pradžią būtų pasiūlęs penktąją vietą reguliariojo sezono finiše, su tokiomis sąlygomis būtų sutikę absoliučiai visi klubo nariai ir valdžia.

Kalbėdamas apie komandos komplektaciją M. Šernius buvo atviras – net ir pats strategas pradžioje netikėjo, kad sezoną galima pabaigti taip gerai.

„Mylinčiam krepšinį žmogui ir sekančiam visą krepšinio rinką tai tikrai yra akivaizdu. Mūsų komplektacija nebuvo kažkuo super išskirtinė, neturėjome super talentų. Vienu sezono metu galvojau, kad tikrai galime nepakovoti dėl aštuntuko, galime likti lentelės apačioje.

Bet mano žaidėjai greitai suprato, ko mes norime, visi greitai pradėjome judėti viena kryptimi. Žaidėjai tikėjo tuo, ką daro, tikėjo mumis – treneriais. Tas tikėjimas aikštelėje labai daug ką duoda“, – pasakojo M. Šernius.

Pats M. Šernius – dar tikrai jaunas krepšinio specialistas. 37 metų šilutiškis trenerio karjerą pradėjo 2008 metais, todėl didieji šios profesijos iššūkiai jo laukia netolimoje ateityje. Treneris išskyrė ir keturis jo paties karjeros augimo – tobulėjimo – etapus, o paskutinis jų buvo patirtis dirbant kartu su Šarūnu Jasikevičiumi.

„Galiu išskirti keturis savo, kaip trenerio, tobulėjimo etapus. Pirmasis etapas buvo su mano tėčiu – jis buvo krepšinio treneris. Vėliau sekė tobulėjimas su Steponu Kairiu, Donaldo Kairio tėčiu. Dar vėliau kartu su Donaldu mes mokėmės iš legendinio trenerio Ettore Messina. Paskui sekė Kęstutis Kemzūra, o paskutinis – Šarūnas Jasikevičius. Iš visų jų pasiėmiau tikrai daug.

Po Šarūno jau pradėjau veikti ir augti pats – jau pats bandau pritaikyti visus metodus, žiūrėti, kaip pats krepšinis keičiasi. Prieš penkerius metus krepšinis buvo žaidžiamas kitaip, prieš dešimtį metų – dar kitaip. Kaupi patirtį ir pats mokaisi kartu su besikeičiančiu krepšiniu“, – dėstė M. Šernius.

Paklaustas apie ateities planus specialistas išliko kuklus – dabar svarbiausia tęsti pradėtus darbus.

„Norėtųsi pratęsti sutartį su Prienais. Norisi tęsti pradėtus darbus. Labai nesinori mesti darbo vidury visų procesų. Mano svajonė – tiesiog tobulėti. Toli svajoti nereikia, nes trenerio toks jau darbas – vieną dieną esi herojus, kitą jau gali nebetekti darbo. Svarbiausia išlikti pulse“, – sakė geriausias šių metų „Betsafe-LKL“ sezono treneris.

Rėmėjai

Titulinis rėmėjas

Generalinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Pagrindinis rėmėjas

Partneriai

Transliacijų partneris
Medicinos tyrimų partneris
Techninis partneris
Transliacijų partneris
Transliacijų partneris
Techninis partneris
Techninis partneris
Techninis partneris